Informacje

Informacje

3 mln zł na termomodernizację strażackich remiz

Previous Next

Rozpoczęła się  druga edycji programu dofinansowania termomodernizacji remiz strażackich. Konkurs organizuje Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Jest on przeznaczony dla Ochotniczych Straży Pożarnych z województwa śląskiego. Nabór wniosków odbywa się, podobnie jak w ubiegłym roku, w trzech rundach.

- W ubiegłym roku ogłosiliśmy ten konkurs po raz pierwszy, można powiedzieć pilotażowo w ramach programu wsparcia dla Ochotniczych Straży Pożarnych. Okazało się, że zainteresowanie jest spore. Dlatego kontynuujemy go również i w tym. Mamy nadzieję, że dzięki tym środkom jakość wielu strażackich siedzib zmieni się diametralnie – mówi Tomasz Bednarek, prezes WFOŚiGW w Katowicach.

Rozpoczęty 15 marca konkurs zostanie przeprowadzony w trzech rundach. Pierwsza potrwa do 30 kwietnia, druga - od 1 do 31 maja, a ostatnia przez cały czerwiec. Fundusz zastrzega sobie prawo do wstrzymania naboru w trakcie rundy w przypadku wyczerpania  środków przewidzianych w programie. Do pozyskania są łącznie 3 mln zł dofinansowania, z przeznaczeniem na termomodernizację budynków, w tym również zastosowanie OZE. O środki mogą się ubiegać jednostki samorządu terytorialnego szczebla gminnego lub ochotnicze straże pożarne z terenu województwa śląskiego.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search