Informacje

Informacje

Akcja oddawania krwi i osocza zakończona sukcesem

Dwudniowa akcja oddawania krwi i osocza spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. Do terenowych oddziałów Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu zgłosiło się aż 508 osób, dzięki którym zgromadzono 176 litrów krwi i 32 litry osocza. Dzięki pracownikom JSW – wynik jest imponujący.

– W skali kraju pobiliśmy rekord, jeśli chodzi o osocze. Jesteśmy jednostką dominującą w Polsce, zebraliśmy jak dotąd najwięcej osocza i to duża zasługa górników z Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Nasze Centrum ma pierwsze miejsce w kraju – mówi Gizela Kowol, dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu, która w szczególności dziękuje górnikom: – Jesteście cudowni, życzę wam wszystkiego najlepszego i proszę nie zapominajcie o nas – przychodźcie nadal oddawać krew do Centrum w Raciborzu oraz naszych oddziałów terenowych: w Jastrzębiu-Zdroju, Rybniku i Wodzisławiu Śląskim – zachęca dyrektor raciborskiego Centrum.

Dwudniowa akcja została zorganizowana wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu. W piątek i sobotę uruchomiono wszystkie oddziały terenowe: w Rybniku, Wodzisławiu Śląskim oraz Jastrzębiu-Zdroju, a także Centrum w Raciborzu. Wśród osób oddających krew była również Senator RP Ewa Gawęda.

– Akcja jest doskonała, a frekwencja imponująca. Bardzo się cieszę i jestem dumna z górników, że tak licznie odpowiedzieli na apel. Sama oddaję krew, po to, żeby zachęcić do tego również żony górników i ich rodziny – mówi Ewa Gawęda, Senator RP.

Pod ogromnym wrażeniem aktywności i zaangażowania pracowników Jastrzębskiej Spółki Węglowej jest Artur Dyczko, zastępca prezesa zarządu JSW ds. technicznych i operacyjnych, który dziękuje całej załodze: – Pokazujemy całej Polsce, co dla nas znaczy pomoc i jak wpisuje się w etos pracy górnika – mówi wiceprezes JSW i dodaje: – Po akcji, która odbyła się 10 i 11 lipca postanowiliśmy wspólnie z Fundacją JSW doposażyć oddział terenowy w Jastrzębiu-Zdroju, żeby nasi pracownicy mogli spokojnie w jak najlepszych warunkach oddawać krew i osocze. Zainwestowaliśmy między innymi w wymianę foteli, zgrzewarkę, laptopy – akurat tego w placówce w Jastrzębiu-Zdroju brakowało najbardziej – powiedział Artur Dyczko.

Specjalne podziękowania dla górników z Jastrzębskiej Spółki Węglowej nadesłało Narodowe Centrum Krwi. – Składam wyrazy największej wdzięczności i uznania za bezinteresowne niesienie pomocy osobom chorym i wymagającym leczenia krwią, bądź jej składnikami. Z całego serca dziękuję za oddanie, poświęcenie i wrażliwość – pisze w oficjalnych podziękowaniach Sebastian Twaróg, zastępca dyrektora Narodowego Centrum Krwi.

źródło: www.jsw.pl

 

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search