Informacje

Informacje

Balkony a`la GSM

Gdyby gdzieś ogłoszono konkurs na największe fuszerki budowlano-remontowe, lokatorzy z powodzeniem mogliby zgłosić Górniczą Spółdzielnię Mieszkaniową w Jastrzębiu-Zdroju.

Górnicza Spółdzielni Mieszkaniowa często gości na naszych łamach, ale jak o niej nie pisać skoro wciąż dostarcza medialnych „perełek”. Generalnie, bez GSM dziennikarze mieliby ciężko w Jastrzębiu-Zdroju. Kilka miesięcy temu, atrakcyjność kilku wydań zapewniła nam „afera balkonowa”. Przypomnijmy, że władze spółdzielni postanowiły uszczęśliwić lokatorów bloków przy ul. Kusocińskiego 2-20 nowymi balkonami. Kiedy GSM zabiera się za remonty musi być ciekawie. I było. Miały być wymienione balustrady i kafelki, a zamiast tego wyburzono ścianki działowe między balkonami, a w ich miejsce zamontowano cienkie, wąskie, niedochodzące do podłogi i sufitu, parawany z laminatu. Mieszkańcy podnieśli bunt. Nie chcieli żyć, jak w tanim domu wczasowym, gdzie przez cienkie przepierzenia widać, słychać i czuć sąsiadów. Wybuchła z tego ogólnopolska afera, bo sprawą zainteresował się, m.in. „Fakt” oraz telewizja.

Wydawałoby się, że temat balkonów został wyczerpany, ale GSM nie powiedziała ostatniego słowa. Jak się okazuje inwencja twórcza władz spółdzielni nie zna granic. Tym razem balkonowe rewolucje dotknęły budynku, w którym mieszka, m.in. Jan Wyrwa, były członek Rady Nadzorczej GSM, znany z ostrej krytyki poczynań prezesa spółdzielni Gerarda Weycherta i jego świty. Tym razem na szczególną uwagę zasługuje sposób montażu balustrady. Pręty osadzone są na metalowej, dwucentymetrowej ramie, która blokuje odpływ wody. Przy większej ulewie na balkonie robią się kałuże. Poza tym balustrada zaczyna od dołu rdzewieć. Nie wiadomo, czy Jan Wyrwa został ukarany takim balkonem, czy jest to normalny standard GSM. Jeśli stare przysłowie, że do trzech razy sztuka dotyczy także balkonów w GSM, aż strach się bać tego, co jeszcze może się wydarzyć.

Jan Wyrwa
Szkoda, że mieszkańcy nie mają gdzie się podzielić refleksjami na temat poczynań władz GSM. Na największym, jastrzębskim portalu spółdzielnia co jakiś czas publikuje materiały propagandowe finansowane z naszych, lokatorskich składek. Niestety jest tam wyłączona funkcja komentowania tekstu. Czyżby prezes i jego dwór bali się prawdy i blokują - jak Łukaszenka na Białorusi - możliwość swobodnej dyskusji na temat GSM.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search