Informacje

Informacje

Balkony na Pomorskiej i Warmińskiej

Pisaliśmy w poprzednim numerze gazety, że  Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej „JAS-MOS” stworzył możliwość dobudowy balkonów w blokach przy ul. Pomorskiej i Warmińskiej. To reakcja na  postulaty samych mieszkańców.

Aby zrealizować ten pomysł   wysłano do lokatorów informacje z szacowanymi kosztami inwestycji.  Zostanie one pokryta ze środków podwyższonego funduszu remontowego części wspólnej nieruchomości oraz stworzonego dodatkowo funduszu celowego. Aby balkony zostały dobudowane muszą się na to zgodzić użytkownicy co najmniej 55 proc. lokali w danym budynku. Została w tym celu przeprowadzona ankieta. Zainteresowanie było spore, bo oddano ponad 50 proc. wypełnionych formularzy. Wymagany, procentowy próg spełniono jednak tylko w dwóch  blokach, przy ul. Warmińskiej 44-56 (57,1 proc.)  oraz Pomorskiej 59-71  (56,2%.). I tam powstaną balkony. W tym roku potrwają prace projektowe, odbędzie się przetarg oraz podpisane zostaną umowy z lokatorami. Inwestycja w tych budynkach  zostanie zrealizowana w 2022 roku.

To nie znaczy, że mieszkańcy pozostałych bloków stracili szansę na balkony. Jeśli złożą wniosek,  Zarząd Jas-Mos  pod koniec tego roku przeprowadzi kolejną ankietę. Trzeba jednak pamiętać, że konieczny jest pozytywna opinia co najmniej 55 proc. lokatorów. Mieszkańcy muszą się więc zmobilizować.   

 

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search