Informacje

Informacje

By było bezpieczniej

Jastrzębscy stróże prawa uczestniczyli w festynach rodzinnych, które odbyły się w naszym mieście. Pierwszy odbył się na terenie rekreacyjno-sportowym przy ulicy Krakowskiej, drugi- na placu Parafialnym przy Parafii pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego w Jastrzębiu-Zdroju.

Spotkania z mieszkańcami były idealną okazją do tego, aby przypomnieć im jak dbać o bezpieczeństwo. Oprócz tego, każdy miał okazję porozmawiać z policjantami, a dzieci otrzymały odblaskowe elementy. Była to również okazja do promowania policyjnych aplikacji - „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz „Moja Komenda”.

Podczas festynów podkomisarz Aneta Zacharjasz przypomniała, zwłaszcza najmłodszym uczestnikom spotkań, jak należy zachować się w kontaktach z nieznajomymi bądź w sytuacji spotkania na swej drodze agresywnego czworonoga. Stróże prawa odpowiadali również na pytania oraz udzielali mieszkańcom porad prawnych. Przy specjalnie utworzonym stoisku można było zasięgnąć wiedzy na temat przeciwdziałania alkoholizmowi wśród nieletnich, czy ryzyka zakażeniem wirusem HIV.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search