Informacje

Informacje

Cyfrowe wsparcie Fundacji JSW

Z nowym rokiem szkolnym na uczniów Szkoły Podstawowej nr 18 w Jastrzębiu-Zdroju czekała komputerowa niespodzianka. Do dyspozycji dzieci i młodzieży oddano nowoczesną pracownię informatyczną, która powstała dzięki wsparciu Fundacji JSW. To już dziewiąta tego typu klasopracownia, której utworzenie w placówkach edukacyjnych regionu finansowała Fundacja.

Korzystając ze wsparcia Fundacji JSW, dyrekcja szkoły wybrała 24 zestawy komputerowe, których specyfikacja najlepiej odpowiadała edukacyjnym potrzebom uczniów. W pracowni na dzieci i młodzież czekał nie tylko nowoczesny sprzęt komputerowy, ale także nowe, ergonomiczne krzesła i stoliki.

Tak wyposażona pracownia informatyczna jest marzeniem każdego dyrektora szkoły. Bez wątpienia podniesie poziom kompetencji cyfrowych uczniów, jak i nauczycieli, które są niezbędne we współczesnym, multimedialnym świecie. Nasze starsze komputery lata świetności już dawno miały za sobą. Był to sprzęt kupowany okazjonalnie, a więc różnych marek i producentów, co znacznie komplikowało pracę, która była w dodatku przerywana częstymi awariami. Dzięki pomocy Fundacji JSW te problemy odeszły już do historii – powiedziała Cecylia Kieć, wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 18 im.

Nowoczesna pracownia komputerowa będzie służyć nie tylko do zajęć z informatyki. Korzystać z niej będą także nauczyciele innych przedmiotów, dla których nowoczesne oprogramowanie otwiera nowe przestrzenie edukacyjne.

W ten sposób zyskaliśmy wspaniałe warunki do doskonalenia sposobu prowadzenia lekcji, by bardziej angażowały uczniów, rozwijały w nich umiejętności twórczego i krytycznego myślenia oraz pracy w zespole – dodaje wicedyrektorka szkoły.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search