Informacje

Informacje

Grzegorz Matusiak nowym wiceprzewodniczącym sejmowej komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki

Jastrzębski parlamentarzysta, na prestiżowe stanowisko wybrany został głosami członków sejmowej komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki. Komisja ta w polskim parlamencie jest ważnym gronem opiniodawczym i doradczym, mającym realny wpływ na kształtowanie polityki państwa w sferze sportu i turystyki.

– Ten wybór to dla mnie wyróżnienie, ale i zobowiązania do jeszcze efektywniejszej działalności poselskiej na rzecz rozwoju sportu, kultury fizycznej i turystyki. Mam tu na myśli nie tylko sport profesjonalny, ale przede wszystkim jego amatorską, często rekreacyjną formę – powiedział poseł Grzegorz Matusiak, nowy wiceprzewodniczący komisji.

Ostatnia nominacja to nie pierwsza funkcja, jaką poseł Matusiak pełni we władzach parlamentarnych komisji zajmujących się szeroko rozumianym sportem i turystyką. Jest przewodniczącym Parlamentarnego Zespołu Sportowego oraz podkomisji stałej do spraw turystyki.

Od 10 lat przewodniczy też Parlamentarnemu zespołowi ds. Piłki Siatkowej. – Wybór posła Grzegorza Matusiaka na stanowisko wiceprzewodniczącego, był naturalną konsekwencją jego wyjątkowego zaangażowanie we wszelkie kwestie związane ze sportem. Jest największym orędownikiem sportu w parlamencie.

Nie tylko wspiera i inicjuje projekty dotyczące rozwoju sportu, ale także nas, swoich przyjaciół z ław poselskich i senatorskich, już nie raz nakłonił do wyjścia na boisko. Pamiętam mecz piłkarski parlamentarzystów z reprezentacją Polski na Stadionie Narodowym, czy spotkanie na siatkarskim parkiecie z drużyną Jastrzębskiego Węgla.

Chęci, zapału i pomysłów posłowi Matusiakowi nigdy nie brakowało, więc o efekty jego pracy we władzach sejmowej komisji jestem spokojny – oświadczył poseł Marek Matuszewski, który również piastuje funkcję wiceprzewodniczącego komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki.

 

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search