Informacje

Informacje

I gra muzyka

Od pięciu lat Państwowa Szkoła Muzyczna w Jastrzębiu-Zdroju  zabiega o salę koncertową z prawdziwego zdarzenia. Wreszcie marzenia młodych muzyków zostaną spełnione.

Wystarczy wejść na stronę internetową szkoły, aby przekonać się o skali sukcesów i osiągnięć uczniów jastrzębskiego „muzyka”. Placówka jest znana w regionie. Dla wielu absolwentów jej mury okazały się pierwszym szczeblem do artystycznej kariery. Państwowa Szkoła Muzyczna w Jastrzębiu-Zdroju może pochwalić się zdolną młodzieżą i kadrą pedagogiczną na wysokim poziomie.

Brakuje tylko jednego, profesjonalnej sali koncertowej, która mogłaby służyć nie tylko uczniom, ale także całemu miastu, podczas otwartych koncertów. Placówka zabiegała o to od pięciu lat.

W ubiegłym roku rozstrzygnięto nawet konkurs na opracowanie koncepcji rozbudowy Państwowej Szkoły Muzycznej w Jastrzębiu-Zdroju. Wygrali architekci z Siemianowic Śląskich, Mariusz Komraus i Aleksander Bednarski. Jury doceniło ich pomysł, aby sala koncertowa mogła funkcjonować, jako część szkoły, ale także niezależnie. Uznanie budzi także estetyka projektu.

- Zastosowane proste, a przy tym interesujące rozwiązania funkcjonalno-przestrzenne powodują, że projekt podatny jest na ewentualne ingerencje i ograniczenia budżetowe bez jakiejkolwiek straty na jakości architektury. Skromna i zwarta bryła nowego budynku ma szansę na realizację w niewygórowanym budżecie inwestycji, jak również na racjonalne koszty eksploatacji obiektu w przyszłości - czytamy w uzasadnieniu wyboru.

W tym roku pojawiła się szansa, że projekt wyjdzie poza ramy komputerowej wizualizacji.

Piotr Gliński, wicepremier oraz minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego potwierdził, że z budżetu państwa zostanie zbudowana sala koncertowa dla Państwowej Szkoły Muzycznej w Jastrzębiu-Zdroju. Zabiegali o tę inwestycję śląscy posłowie, w tym Grzegorz Matusiak z Jastrzębia-Zdroju. (fil)

Grzegorz Matusiak, poseł na Sejm RP z Jastrzębia-Zdroju
Rozmawiałem na temat budowy sali koncertowej dla jastrzębskiej szkoły muzycznej z wicepremierem Piotrem Glińskim. Nie mamy się czego obawiać. Pieniądze na tę inwestycję są zagwarantowane w budżecie państwa.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search