Informacje

Informacje

IV Zawody Ratownictwa Technicznego o Puchar Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej

Previous Next

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Jastrzębiu-Zdroju zaprasza wszystkich sympatyków straży pożarnej do uczestnictwa w wydarzeniu, w którym będzie się działo.

Uroczyste otwarcie zawodów w piątek 10 września o godzinie 9:00 przy hali widowiskowo-sportowej przy al. Jana Pawła II 6 w Jastrzębiu-Zdroju.

Zawody ratownictwa technicznego mają na celu doskonalenie zawodowe strażaków w ratownictwie technicznym. Celem meetingu jest również propagowanie bezpiecznego zachowania. Podczas wydarzenia strażacy będą przypominali o zasadach udzielania pierwszej pomocy w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

Będzie również przeprowadzona prelekcja wraz z firmą Gaz System dotycząca bezpiecznego użytkowania instalacji gazowych w budynkach jak również w pojazdach.

Dzięki współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego na terenie imprezy będzie można przekonać się jakie siły oddziałują na nasz organizm podczas hamowania oraz wypadku w specjalnych symulatorach udostępnionych specjalnie na tą imprezę.

Klub HDK PCK przy naszej Komendzie przy współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu będzie prowadził akcję oddawania krwi pod halą widowiskowo-sportową. Ratować życie można na wiele sposobów.

Podczas tegorocznych zawodów ratownictwa technicznego odbędą się pokazy zabytkowych sikawek konnych „jak dawniej gaszono pożary”. Pokazy odbędą się w ramach trwałości projektu unijnego „Strażak bez granic”. Przekrój pożarnictwa od nowoczesnego ratownictwa technicznego po historyczne sposoby poskramiania żywiołu – ognia.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search