Informacje

Informacje

Jastrzębianka oszukana metodą na „Orlen”

Oszustwo na „Orlen” to kolejna metoda wyłudzania pieniędzy i danych użytkowników sieci. Na co należy uważać? Jak rozpoznać, czy staliśmy się celem oszustów? PKN wydał oficjalne ostrzeżenie.

Fałszywe ogłoszenia gwarantujące rzekome bardzo wysokie i pewne zyski pojawiają się przede wszystkim na portalach Facebook, YouTube, licznych stronach internetowych, w mailingach, SMS-ach czy reklamach internetowych. Fałszywe ogłoszenia zachęcają najczęściej do inwestowania w akcje spółek Grupy ORLEN oraz projekty inwestycyjne prowadzone przez Grupę. Ogłoszenia te wykorzystują bezprawnie nazwę i znaki firmowe instytucji państwowych, spółek skarbu państwa czy wizerunki powiązanych z nimi osób.

Do jastrzębskiej komendy zgłosiła się mieszkanka Jatrzębia-Zdroju, która wraz z mężem straciła prawie 2 tysiące złotych. Kobieta znalazła reklamę o możliwości zainwestowania. Po zgłoszeniu swojego zainteresowania nawiązał z nią kontakt konsultant, któremu udało się pozyskać dostęp do jej komputera. Po tym czasie na jej konto wpływały i wypływały różne kwoty pieniędzy do czasu zablokowania konta bankowego. Mężczyzna polecił kobiecie zadzwonić do banku, aby odblokować konto, kobieta, widząc, że coś podejrzanego dzieje się z jej kontem bankowym nie zgodziła się i do banku udała się osobiście, gdzie dowiedziała się, że została oszukana.

PKN ORLEN ostrzega przed pojawiającymi się w internecie oszustwami finansowymi podszywającymi się pod Koncern. - https://www.orlen.pl/pl/ostrzegamy

 

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search