Informacje

Informacje

Jastrzębie-Zdrój w czerwonej strefie

Wiceszef resortu zdrowia Janusz Cieszyński przekazał informacje o zmianach w strefach czerwonych i żółtych, gdzie panują dodatkowe obostrzenia związane z epidemią koronawirusa w Polsce. To ważne informacje dla naszego miasta, ponieważ w Jastrzębiu-Zdroju podniesiono poziom pandemicznego alertu z żółtego na czerwony.

W "czerwonych" powiatach jest obowiązek noszenia maseczek lub przyłbic wszędzie w przestrzeni publicznej. Wesela i inne imprezy rodzinne mogą się odbywać w grupie do 50 osób. Restauracje i gastronomia obowiązuje zasada zakrywania ust i nosa oraz maksymalnie 1 osoba na 4 mkw. Kościoły i miejsca kultu religijnego mają limity maksymalnie 1 osoba na 4 mkw., do 150 osób na zewnątrz. W powiatach w czerwonej strefie w kinach zajęte może być 25 proc. miejsc. Parki rozrywki i wesołe miasteczka są nieczynne. Targi i konferencje nie odbywają się. Siłownie, kluby i centra fitness mają ograniczenie - 1 osoba na 10 mkw. Wydarzenia sportowe mogą się odbywać, ale bez publiczności.

Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/polska/news-koronawirus-ministerstwo-zdrowia-oglasza-zmiany-w-czerwonych,nId,4667653#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search