Informacje

Informacje

Jastrzębscy uczniowie czerpią wiedzę z Energii Zielonego Kosmosu.

Wraz z początkiem roku szkolnego są oddawane do użytku nowe szkolne eko-pracownie. Jedna z nich powstała w Szkole Podstawowej nr 17 im. Jana Brzechwy w Jastrzębiu - Zdroju.

Dzięki wsparciu finansowemu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach w wysokości 40 tys. zł pracownia geograficzno-biologiczna przeszła remont. Została doskonale wyposażona między innymi w nowoczesne interaktywne pomoce dydaktyczne, sprzęt multimedialny, edukacyjny i laboratoryjny.

- Dzisiaj jako dyrektor jestem bardzo szczęśliwa. W tej szkole jest bardzo kreatywne środowisko i lubimy realizować nowatorskie projekty i wychodzić ponadprzeciętność. Teraz, ten moment otwarcia Zielonej Pracowni, to jest nasza duma. Tym bardziej, że jest to tylko pierwszy krok. Mamy już napisany drugi wniosek i mam nadzieję, że wkrótce otworzymy kolejną pracownię. Lubimy nowości i wiemy, że warto właśnie w ten sposób przekazywać wiedzę. Dzieci uczą się przede wszystkim przez doświadczenia i zabawę - powiedziała Beata Cisek - dyrektor SP 17

Pracownia pn.: „Energia Zielonego Kosmosu” pozwoli rozwijać wśród uczniów wiedzę na temat ekologii oraz ochrony przyrody, umożliwi także eksperymentowanie oraz obserwację przyrody. Autorkami i koordynatorkami projektu są Beata Cisek - dyrektor szkoły oraz Anna Czarniak - nauczycielka geografii i języka niemieckiego.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search