Informacje

Informacje

Jeśli można pomagać, to trzeba pomagać

Miasto Jastrzębie-Zdrój w ramach kampanii „Po mistrzowsku dzielimy się dobrem” wydało kalendarz na 2022 rok z udziałem najbardziej rozpoznawalnych jastrzębskich sportowców. Udział w przedsięwzięciu wziął m.in. libero naszych siatkarzy  Jakub Popiwczak. Autorką artystycznych zdjęć do kalendarza jest klubowa fotoreporterka Jastrzębskiego Węgla Magdalena Kowolik.

„Po mistrzowsku dzielimy się dobrem” to hasło akcji charytatywnej na rzecz Hospicjum Domowego im. ks. Eugeniusza Dutkiewicza SAC w Jastrzębiu-Zdroju. Jastrzębscy sportowcy zgodzili się wziąć udział w artystycznej sesji zdjęciowej, której zwieńczeniem jest wydanie pięknego biało-czarnego kalendarza „Po mistrzowsku dzielimy się dobrem”.

Cały dochód ze sprzedaży kalendarzy zostanie przeznaczony na zakup sprzętu dla jastrzębskiego hospicjum, które w czasie pandemii w sposób szczególny pomaga mieszkańcom Jastrzębia-Zdroju i okolic.

– Traktuję to jako dobry uczynek. Zawsze jestem „na tak”, jeśli chodzi o tego typu inicjatywy, bo uważam, że jeśli można pomagać, to trzeba pomagać. Nic mnie to nie kosztuje. A jeżeli mogę dać trochę radości i pomocy innym, to jak najbardziej – mówi Jakub Popiwczak.

Libero naszej drużyny przyznaje, że nie miał oporów przed rozbieraną sesją do kalendarza.

– Myślę, że nie jest to aż tak mocna forma, jak można by sobie wyobrażać, więc nie miałem z tym żadnego problemu. Wiadomo, że rozbieranie się do negliżu to nie jest nasze zadanie, ale akurat w tym przypadku nie było to nic nachalnego, ani kłującego w oczy. Powiedziałem więc: „Czemu nie?”, jeśli ma to komuś pomóc – wyjaśnia Popiwczak.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search