Informacje

Informacje

Jestem dumny, że jestem jastrzębianinem

Wybitny wychowanek, a obecnie dyrektor sportowy JKH GKS Jastrzębie, Leszek Laszkiewicz podczas sesji Rady Miasta otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Miasta Jastrzębie-Zdrój. Leszek Laszkiewicz przez całą swoją karierę sportową przynosił chlubę naszemu miastu, regionowi i krajowi.

 

- Lista osiągnięć i sukcesów jest na tyle długa, że trudno byłoby je w tej chwili wymienić. Nie tylko te sukcesy powodują, że odznaczenie zostało nadane. Zdecydowała również postawa jako człowieka. Na lodzie i poza nim – wyjaśnił powody nadania wyróżnienia Piotr Szereda, przewodniczący Rady Miasta Jastrzębie-Zdrój,

 

- Myślę, że będę wyrazicielką wszystkich tutaj obecnych i nieobecnych, bo wszyscy jastrzębianie na tej sali się nie zmieszczą. Jest Pan bardzo ważną postacią dla nas i Jastrzębia-Zdroju. Nasze miasto zawsze stoi dla Pana otworem, stąd właśnie ten tytuł. Liczymy na to, że kolejne sportowe pokolenia zostaną przez Pana wychowane, a dobre szkolenie przez taką osobę wyryje pozytywne drogi w tym każdym młodym człowieku. Liczymy na wsparcie najmłodszych, by brali przykład właśnie z tych osób, które z godną postawą doszli tak wysoko. Jeszcze raz dziękuję za wszystko – mówiła Anna Hetman, prezydent Jastrzębia-Zdroju.

 

Na sam koniec głos zabrał sam wyróżniony. – Jestem bardzo wzruszony i wdzięczny za nadanie tytułu Honorowego Obywatela. Zawsze byłem dumny z tego, że jestem jastrzębianinem. Zawsze to podkreślałem. Na wszystkich lodowiskach walczyłem o to miasto. Nie tylko polskich, ale i międzynarodowych. Bardzo dziękuję za to, że przez tytuł Honorowego Obywatela Miasta Jastrzębie-Zdrój doceniliście moją osobę – dziękował za wyróżnienie Leszek Laszkiewicz.

 

Źródło: JKH GKS Jastrzębie

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search