Informacje

Informacje

Kolejny ranking, który nie spodoba się władzom miasta

Pismo „Wspólnota” sprawdziło, jak samorządy radzą sobie z zapewnieniem profesjonalnej opieki nad dziećmi do lat 3. Jak na swoje możliwości Jastrzębie-Zdrój wypadło słabo.

W rankingu zastosowano wskaźnik „użłobkowienia” – zestawiono liczbę dzieci objętych instytucjonalną opieką z ogólną liczbą dzieci w wieku do 3 lat. Wzięto pod uwagę dzieci w żłobkach, ale także klubach dziecięcych – w placówkach samorządowych i prowadzonych przez inne podmioty (wiele gmin przekazuje im dotacje).

Dzięki grupie kapitałowej JSW Jastrzębie-Zdrój jest miastem w miarę bogatym. Nie boryka się też z problemami społeczno-cywilizacyjnymi, które hamują rozwój pogórniczych miast z centrum śląskiej aglomeracji. Oznacza to, że nie ma powodu, aby Jastrzębie-Zdrój nie było w czołówce rankingu opisującego systemową, zorganizowaną przez samorząd opiekę nad dziećmi do lat 3. Tymczasem jest inaczej. Jastrzębie-Zdrój otwiera ostatnią, czwartą dziesiątkę ogólnopolskiej klasyfikacji miast na prawach powiatu. W zestawieniu prezentujemy miejsca miast naszego regionu w ogólnopolskim zestawieniu.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search