Informacje

Informacje

Kolejny sprzęt strażacki z Funduszu Sprawiedliwości

Previous Next

Dzięki dobrej współpracy z Ministerstwem Sprawiedliwości, a konkretnie z Michałem Wosiem - Pełnomocnikiem Ministra Sprawiedliwości ds. Funduszu Sprawiedliwości, udało się pozyskać kolejne pieniądze na zakup sprzętu ratowniczego dla jastrzębskich jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Chodzi o wyposażenie  służące pomocą ofiarom przestępstw drogowych.

 

W maju jastrzębskie OSP  z tego samego Funduszu  otrzymały sprzęt za kwotę 172 tys. zł. Tym razem z pozostałych środków Funduszu otrzymaliśmy kolejne 57,5 tys. zł. Chociaż początkowo miał zostać zakupiony lekki pojazd transportowy do OSP Ruptawa, ostatecznie pieniądze zostały podzielone także na inne jednostki. W ramach zadania dla każdej jednostki OSP mają zostać zakupione najnowocześniejsze piły ratownicze w zestawie z dodatkowym łańcuchem do drewna oraz latarki nahełmowe. Dodatkowo jednostka OSP Ruptawa, która finalnie nie zakupi pojazdu, otrzyma kamerę termowizyjną, detektor wielogazowy, czujnik prądu zmiennego, a także parawan z napisem "STRAŻ".

 

- Korzystając z okazji, chciałbym podziękować Michałowi Wosiowi  za doskonałą współpracę i dostrzeżenie naszych potrzeb.  Dwa dni temu spotkaliśmy  się w Katowicach i dopięliśmy ostatnich ustaleń. Dziękuję też Prezydent Annie Hetman za decyzję o uczestnictwie w projekcie i podpisanie umowy w Warszawie. Słowa uznania należą się też  urzędnikom na szczeblu wykonawczym - Grzegorzowi Osóbce - Komendantowi Straży Miejskiej, Naczelnikowi Zarządzania Kryzysowego, Dorocie Bojarskiej i Sylwii Pater. Dziękuję też bryg. Wojciechowi Piechaczkowi - Komendantowi KM PSP Jastrzębie-Zdrój za dynamiczne, merytoryczne konsultacje i ekspresową, pozytywną opinię do planu zakupów. Liczę, że sprzęt trafi do służby w OSP jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia. Należy podkreślić, że Fundusz Sprawiedliwości tworzą wpłaty piratów drogowych z orzeczonych środków karnych w postaci nawiązek - mówi Szymon Klimczak, jastrzębski radny i strażak OSP Jastrzębie-Zdrój.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search