Informacje

Informacje

Koronawirus kontratakuje

Wstrzymano planowane zabiegi i przyjęcia. Jastrzębski szpital będzie przyjmował tylko w sytuacjach pilnych i nagłych.

Zgodnie z decyzją Wojewody Śląskiego Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju od 16 października stał się ośrodkiem przeznaczonym również dla pacjentów chorujących na COVID-19. Do tej pory pacjenci zakażeni koronawirusem kierowani byli do szpitali jednoimiennych. Ze względu na duży wzrost zachorowań w ostatnim czasie istnieje obawa, że niebawem może być potrzebne więcej miejsc. Docelowo, jastrzębski szpital będzie dysponował 45 łóżkami dla wymagających opieki chorych na COVID-19.

Aby było to możliwe konieczne są zmiany organizacyjne – zabezpieczenie miejsc dla osób z koronawirusem wymaga wstrzymania przyjęć związanych z zabiegami i badaniami planowymi. Od 16 października szpital będzie przyjmował pacjentów w sytuacjach nagłych i pilnych, wymagających ratowania życia.

Sytuacja jest trudna nie tylko dla pacjentów, ale również dla personelu medycznego. Pracownicy szpitala mają nadzieję, że wkrótce sytuacja epidemiczna pozwoli szpitalowi powrócić do standardowego funkcjonowania. Lekarze, pielęgniarki i ratownicy liczą na wsparcie i zrozumienie mieszkańców miasta i regionu.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search