Informacje

Informacje

Milionerzy

Na Śląsku prawie 3500 osób może pochwalić się rocznymi dochodami przekraczającymi 1 milion zł! W Jastrzębiu-Zdroju ludzi z wielką kasą jest stosunkowo mało.

Śląska Izba Administracji Skarbowej podsumowała zeznania podatkowe za ubiegły rok. W całym regionie jest 3425 osób, zarabiających rocznie więcej, niż milion złotych. Śląscy milionerzy wykazali w sumie dochody w wysokości 8,14 mld zł. A zatem nie każdy zgromadził po równy milion. Średnio na jednego z krezusów wychodzi dokładnie po 2 369 723 zł. To mniej więcej tak, jakby co roku wygrywali w Lotto.

Wbrew powszechnej opinii śląskim zagłębiem milionerów wcale nie są Katowice.

Tabelę regionów, gdzie odnotowano największą liczbę najbogatszych osób otwiera Bielsko-Biała i powiat bielski (liczone razem). Tu milionerów (a może multimilionerów) jest 406. Drugą lokatę zajmuje Częstochowa i powiat częstochowski z 355 krezusami. Dopiero na trzecim miejsce są Katowice, gdzie mieszka 301 osób, których konto w ubiegłym roku wzrosło o przynajmniej sześciocyfrową sumę. Po drugiej stronie rankingu są Siemianowice Śląskie z 26 milionerami oraz drugie od końca Jastrzębie-Zdrój. W naszym mieście jest zaledwie 28 bardzo majętnych ludzi. Większość osób, które wykazują dochody przekraczające 1 mln zł, to przedsiębiorcy rozliczający się liniowym podatkiem dochodowym i składające zeznanie PIT-36l. To blisko 92% wszystkich śląskich milionerów.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search