Informacje

Informacje

Mundurowi u seniorów

Policjanci z jastrzębskiej komendy spotkali się seniorami. Uczestnikom spotkania zaprezentowali walizkę edukacyjną, zawierającą przedmioty imitujące substancje do zażywania, porcjowania, przechowywania i używania narkotyków. Policjant ruchu drogowego zapoznał uczestników ze zmianami w przepisach ruchu drogowego.

Wczoraj podczas wykładu na Uczelni III Wieku komisarz Aneta Zacharjasz oraz podkomisarz Robert Szablicki przeprowadzili profilaktyczne spotkanie. Funkcjonariusze opowiadali o niebezpieczeństwach, z którymi może się spotkać człowiek w każdym wieku. Rozmawiali o środkach odurzających, substancjach psychotropowych, a także uzależnieniach. Informowali, jak zachowują się osoby pod wpływem środków odurzających, kiedy powinni zareagować, widząc podejrzane przedmioty u naszych najbliższych.

Podczas spotkania mundurowi zaprezentowali zawartość profilaktycznej walizki narkotykowej. Narzędzie to służy do edukowania dorosłych - rodziców, nauczycieli i pedagogów. Pokazanie seniorom substancji przypominających narkotyki oraz przedmiotów wykorzystywanych do ich używania, powinna wzmóc ich czujność. Edukacyjna walizka zawiera atrapy substancji, które są najpopularniejsze na polskim czarnym rynku oraz przedmioty, które młody człowiek może wykorzystywać do rozdrabniania, przechowywania czy przyjmowania środków odurzających.

Dalsza część spotkania poświęcona była ostatnim zmianom w przepisach ruchu drogowego, między innymi korzystania z telefonu podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych czy nowy taryfikator. Stróże prawa przypomnieli, jak ważne jest korzystanie z odblasków, tym bardziej właśnie w porze zimowej, gdzie bardzo szybko zapada zmrok.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search