Informacje

Informacje

Najmniej śląskich milionerów mieszka w Jastrzębiu-Zdroju

W województwie śląskim mieszka ponad 4,2 tys. milionerów, o 428 więcej niż w ubiegłym roku. W Jastrzębiu-Zdroju żyje 29 mieszkańców z przychodem powyżej miliona złotych.

Już kolejny rok z rzędu w naszym regionie przybywa milionerów.

– W zeznaniach podatkowych za 2021 r. przychód przekraczający 1 mln zł wykazało 4 232 mieszkańców naszego województwa. To o 428 osób więcej niż w rozliczeniach podatkowych za 2020 r. oraz 760 więcej niż w PIT-ach za 2019 r. – informuje Michał Kasprzak, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Katowicach.

Najwięcej milionerów mieszka w okolicach Częstochowy (466), Bielska-Białej (436), Katowic (400) i Gliwic (316). W Jastrzębiu-Zdroju  jest ich 29, czyli tyle samo co w 2020 r. To jednocześnie najsłabszy wynik spośród 35 urzędów skarbowych, gdzie mieszkańcy województwa śląskiego składają rozliczenia podatkowe.

– Podobnie jak w latach poprzednich największą grupę śląskich milionerów stanowią przedsiębiorcy. Są to osoby prowadzące działalność gospodarczą opodatkowaną podatkiem liniowym (blisko 90%). Drugie miejsce zajmują osoby osiągające przychód ze stosunku pracy oraz działalności wykonywanej osobiście (5,5%). W grupie osób zarabiających powyżej 1 mln zł znaleźli się również podatnicy uzyskujący przychody z obrotu papierami wartościowymi (prawie 4%) – mówi Michał Kasprzak.

 

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search