Informacje

Informacje

Obrońcy życia uniewinnieni

Sąd Rejonowy w Jastrzębiu-Zdroju uniewinnił lokalnych obrońców życia oskarżonych o zniesławienie przez posła Platformy Obywatelskiej Krzysztofa Gadowskiego. Działacze Fundacji PRO - Prawo do życia mieli rzekomo pomówić polityka, wytykając mu tchórzliwą postawę podczas sejmowych głosowań w sprawie ochrony życia nienarodzonego.

Przed ostatnimi wyborami parlamentarnymi działacze zorganizowali pikiety przed kilkoma jastrzębskimi kościołami, podczas których prezentowali transparent pokazujący zdjęcia posła oraz martwych dzieci w prenatalnej fazie rozwoju. Baner opatrzono hasłami wskazującymi, że polityk popiera prawo aborcyjne. W opinii uniewinnionych potencjalni wyborcy posła Gadowskiego, zdeklarowanego katolika, powinni dowiedzieć się o jego postawie przyczyniającej się do odrzucenia obywatelskiego projektu.

- Sąd w zachowaniu obrońców życia nie dopatrzył się znamion zniesławienia. Działali oni w społecznie uzasadnionym interesie, jako recenzenci aktywności polityka. Treści, które eksponowali były zgodne z prawdą, ponieważ poseł Gadowski głosując za odrzuceniem obywatelskiego projektu, którego celem było zwiększenie ochrony życia poczętego, popierał aborcyjne status quo - powiedział mec. Kacper Chołody, obrońca działaczy Fundacji PRO - Prawo do życia.

Sąd podkreślił w uzasadnieniu, że polityk deklarujący się jako katolik musi być transparentny i spójny w swoim postępowaniu. Poseł Gadowski w działalności publicznej wielokrotnie deklarował się jako katolik uczestniczący w życiu Kościoła, dlatego głosując przeciw projektowi dotyczącemu ochrony życia, powinien liczyć się z protestami.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search