Informacje

Informacje

Odblaski ratują życie

Wczoraj na ulicy Rybnickiej w Jastrzębiu-Zdroju doszło do potrącenia pieszej. Poszkodowana przechodziła przez jezdnię poza przejściem dla pieszych. Warunki atmosferyczne w momencie zdarzenia były bardzo trudne: opady deszczu, zapadający zmrok, kobieta była ubrana na ciemno.

Na miejsce przyjechała załoga pogotowia ratunkowego, która zabrała poszkodowaną do szpitala. 64-letnia kobieta doznała złamania ręki prawej oraz ogólnych potłuczeń ciała. Kierujący samochodem był trzeźwy. Jastrzębscy śledczy będą teraz wyjaśniać dokładne okoliczności tego wypadku.

Policjanci apelują:

Apelujemy do wszystkich pieszych użytkowników dróg o zasadę ograniczonego zaufania i szczególną ostrożność, nawet jeśli poruszają się po oznakowanym przejściu dla pieszych, które powinno gwarantować im bezpieczeństwo. Ułamek sekundy nieuwagi kierowcy często może zadecydować o czyimś życiu...

Każdy pieszy i rowerzysta powinien mieć na uwadze swoje bezpieczeństwo i zadbać o to, aby być widocznym. Latarka, kamizelka lub jakikolwiek element odblaskowy sprawią, że poruszając się przy słabo oświetlonej drodze, będzie lepiej widoczny dla nadjeżdżającego kierowcy. Dlatego też pieszych i rowerzystów zachęcamy do noszenia odblasków w porze od zmierzchu do świtu bez względu na to, czy znajdują się na leśnym odcinku drogi, czy też w centrum miasta. Dzięki temu kierowcy zyskują cenny czas na podjęcie prawidłowej reakcji – często ratującej zdrowie i życie.

 

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search