Informacje

Informacje

Odpowie za zgłoszenie fałszywej interwencji

To już kolejna bezpodstawna interwencja Policji w Jastrzębiu-Zdroju. Niepotrzebne zaangażowanie policji, pogotowia czy innych służb jest wykroczeniem. Oprócz konsekwencji prawnych i finansowych pamiętajmy o tym, że blokując telefon alarmowy, uniemożliwiamy połączenie osobie, która naprawdę potrzebuje pomocy.

W piątek, około godziny 23.00 policjanci zostali wezwani na ulicę 1 Maja w Jastrzębiu-Zdroju. Dyżurny jastrzębskiej komendy odebrał telefoniczne zgłoszenie od jastrzębianina, który twierdził, iż 2 osoby przy pomocy kilofa uszkodziły rurę ciepłowniczą, po czym wsiedli do samochodu i odjechali. Kiedy patrol przybył na miejsce interwencji, to okazało się, że mężczyzna wskazuje miejsce, gdzie z rury ciepłowniczej ma lać się woda, jednakże mundurowi nie ujawnili w tym miejscu żadnych rur, z których leje się woda. W trakcie rozmowy jastrzębianin przyznał się, że to taki żart. Stróże prawa ukarali mężczyznę mandatem karnym.

Niepotrzebne zaangażowanie policji, pogotowia czy innych służb jest wykroczeniem. Oprócz konsekwencji prawnych i finansowych pamiętajmy o tym, że blokując telefon alarmowy, uniemożliwiamy połączenie osobie, która naprawdę potrzebuje pomocy. Zaangażowanie tych służb do fikcyjnego zgłoszenia powoduje, że w tym czasie nie mogą one być w miejscu, gdzie pomoc jest potrzebna.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search