Informacje

Informacje

Pieniądze na remont i wyposażenie neurochirurgii

4 mln zł rządowej pomocy otrzymał Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju.

Jastrzębski szpital należy do największych beneficjentów kolejnej transzy rządowego, kryzysowego wsparcia dla placówek służby zdrowia.

- Tak duże wsparcie dla szpitali w regionie nie byłoby możliwe gdyby nie wzorowa współpraca samorządu województwa z premierem Mateuszem Morawieckim i stroną rządową. Dziękuję za zaangażowanie posłom ze Śląska, a szczególnie Lidii Burzyńskiej, Andrzejowi Gawronowi, Jerzemu Polaczkowi, Grzegorzowi Matusiakowi, Szymonowi Giżyńskiemu, Ryszardowi Majerowi i Kazimierzowi Matusznemu. 19 mln zł, które trafiło do śląskich szpitali z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych pozwoli jeszcze bardziej wzmocnić placówki w trudnym czasie walki z pandemią. Troska o pacjentów to troska o rozwój infrastruktury medycznej, dlatego konieczne są inwestycje - powiedział marszałek Jakub Chełstowski podczas uroczystości wręczania symbolicznych czeków.

Na kwotę 4 mln zł dla jastrzębskiej lecznicy składają się: 2,8 mln zł z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, 1,1 mln zł od władz województwa i 72 tys. zł wkładu własnego.

Pieniądze te pozwolą na gruntowny remont oddziału neurochirurgii. Przy tej okazji, zakupiony zostanie również nowoczesny sprzęt. To jedna z najpoważniejszych inwestycji w WSS nr 2 w ostatnich latach.

- To poważne wsparcie dla szpitala, ukierunkowane przede wszystkim na poprawę warunków pobytu pacjentów na oddziale neurochirurgii. Nasza placówka będzie mogła świadczyć usługi na jeszcze wyższym poziomie - mówi Robert Rychel, dyrektor WSS nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju.

Grzegorz Matusiak, poseł na Sejm z Jastrzębia-Zdroju
Pandemia koronawirusa najdobitniej pokazała, że ochrona zdrowia jest jednym z najważniejszych zadań państwa wobec obywateli. Dla mieszkańców naszego miasta, jeśli chodzi o zapewnienie wysokiego poziomu i dostępności opieki medycznej, kluczowe znaczenie ma WSS nr 2. Cieszę się, że zapewniono tej placówce kolejne pieniądze, które pozwolą podnieść standard jakże ważnego oddziału neurochirurgii.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search