Informacje

Informacje

Pijany senior na rowerze

Dwa promile alkoholu w organizmie miał 70-letni rowerzysta, zatrzymany przez policjantów z Jastrzębia-Zdroju. Za wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł. To efekt zaostrzonego 1 stycznia taryfikatora drogowego.

Policjanci, patrolując ulice miasta, zauważyli  w centrum  rowerzystę, który miał trudności z utrzymaniem równowagi. Po zatrzymaniu i zbadaniu okazało się, że 70-letni jastrzębianin miał w organizmie dwa promile alkoholu. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym w wysokości 2,5 tysiąca złotych.

Policja przypomina, że zmiany w taryfikatorze, które weszły w życie 1 stycznia 2022 roku, wprowadziły między innymi wyższe kary za wykroczenia, polegające na kierowaniu rowerem po użyciu alkoholu - między 0,2 promila a 0,5 promila - oraz pod wpływem alkoholu - powyżej 0,5 promila. W pierwszym przypadku cyklista zapłaci 1000 złotych, w drugim – 2500.

Pamiętajmy również o tym, że każdy nietrzeźwy uczestnik ruchu drogowego stanowi duże zagrożenie na drodze. W konfrontacji z innymi korzystającymi z dróg może przyczynić się do tragicznych w skutkach wypadków, zagrażających zdrowiu, a nawet życiu nie tylko swojemu.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search