Informacje

Informacje

Podejmij pierwsze #NaukoweWyzwanieŚFN. Stwórz samodzielnie działającą maszynę!

Uniwersytet Śląski zaprasza całe rodziny do wspólnej zabawy i zbudowanie niepowtarzalnej maszyny, która po uruchomieniu będzie działać samodzielnie, w wyniku ciągu przyczynowo-skutkowego zjawisk i procesów fizycznych.

 

Jak wielka ma być maszyna? Z czego ją zbudować? To pozostawiają pełnej dowolności uczestnikom – jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia! Może to być konstrukcja zarówno niewielka, jak i bardziej rozległa. Może być zaprezentowana na tablicy, planszy lub ramie, z wykorzystaniem tektury z pudeł. Możesz wykorzystać do jej stworzenia artykuły biurowe (zeszyty, kredki, kleje, pisaki, plastelinę, taśmy klejące itp.), książki, zabawki (m.in. samochody, piłki, kulki, klocki, kolejki, tory, elementy z gier planszowych, karty), przyrządy kuchenne (np. patelnie, garnki, wałki, chochle, kubki...), narzędzia (młotki, gwoździe, taśmy izolacyjne, śrubokręty itp.), niezliczoną sumę wężyków, sznurków i gumek recepturek… słowem – wszystko, co tylko masz pod ręką!

 

 

Jeśli potrzebujesz inspiracji, zajrzyj do filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=NetEXnl4aLE

 

Zasady wyzwania są proste:

  • nakręć krótki filmik (do 90 s.), na którym pokażesz działanie maszyny. Pamiętaj, by pojawił się na nim napis #NaukoweWyzwanieŚFN;
  • prześlij nam filmik na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z tytułem #NaukoweWyzwanieŚFN do 17.05.2020 r.

 

Filmy opublikujemy na stronie www.slaskifestiwalnauki.pl oraz na fanpage’u ŚFN. Najlepsze pomysły zostaną nagrodzone!

 

Życzymy dobrej zabawy i czekamy na Wasze materiały!

Kontakt: Radosław Aksamit – tel. 512 104 427

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search