Informacje

Informacje

Podsumowanie akcji jastrzębskiej drogówki

Jastrzębscy policjanci przeprowadzili w środę  na terenie naszego miasta działania pod nazwą „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych i rowerzystów, ale też bacznie przyglądali się, czy oni sami nie łamali zasad przepisów ruchu drogowego.

Bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego zależy od bardzo wielu czynników. Tam, gdzie jest możliwe ruch pieszy i rowerowy, oddziela się od ruch pojazdów. Niestety nie zawsze jest to możliwe i w wielu przypadkach ruch pieszych i rowerzystów odbywa się wspólnie z ruchem pojazdów np. podczas przechodzenia przez jezdnię. Dlatego jastrzębscy policjanci wydziału ruchu drogowego szczególną uwagę zwracali na to, czy piesi przekraczali jezdnie w dozwolonych miejscach, a rowerzyści poruszali zgodnie z przepisami. Obserwowali też zachowania kierujących w stosunku do niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Działania trwały od wczesnych godzin porannych, a do ich realizacji zaangażowano policjantów jastrzębskiej drogówki. W czasie akcji stróże prawa ujawnili kilkadziesiąt wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami silnikowymi względem pieszych.

Głównym celem akcji "NURD" jest dyscyplinowanie we wzajemnych relacjach zarówno kierujących pojazdami, jak i niechronionych uczestników ruchu drogowego. Działania mają poprawić bezpieczeństwo oraz wiedzę wszystkich użytkowników ruchu, tak aby uniknąć kolizji i wypadków wynikających z brawury i nieznajomości przepisów.

 

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search