Informacje

Informacje

Policjanci przejęli „lewe” papierosy

Jastrzębscy stróże prawa zwalczający przestępczość gospodarczą w trakcie przeszukania u 55-latka znaleźli „lewe” papierosy i krajankę tytoniową. W policyjnym depozycie znalazło się 1118 sztuk paczek papierosów oraz blisko 6,8 kg krajanki tytoniowej. Straty Skarbu Państwa z tytułu uszczuplenia podatku akcyzowego wyniosły około 34 000 złotych.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą jastrzębskiej komendy, w tracie realizacji czynności, przeszukania wynajmowanych pomieszczeń przez 55-latka, który w swoim mieszkaniu posiadał 1118 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz blisko 6,8 kg krajanki tytoniowej. Jak ustalili śledczy, wartość uszczuplenia z tytułu podatku akcyzowego wyniosła około 34 tysięcy złotych. Zatrzymany mieszkaniec Jastrzębia odpowie za przestępstwo akcyzowe. Oprócz wysokiej grzywny grożą mu nawet 3 lata więzienia.

Naraziło to budżet państwa na uszczuplenie podatku akcyzowego. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

 

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search