Informacje

Informacje

Polska marka

Panie, m.in. z Jastrzębia-Zdroju uświetniły uroczystości jubileuszowe 150 lat Koła Gospodyń Wiejskich. Uroczystość jubileuszu 150-lecia, twórczej i aktywnej działalności Kół Gospodyń Wiejskich na ziemiach polskich, rozpoczęła się od mszy św. w Sanktuarium Matki Bożej Śnieżnej Opiekunki Rodzin w Pilicy, 25 września.

Nabożeństwu przewodniczył ksiądz dr Mariusz Karaś - kanclerz Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu, który podkreślał znaczenie „wychodzenia i służenia ludziom przez Panie z KGW od 150 lat”, a nie siedzenia na kanapie, jak mówił Papież Franciszek podczas Światowych Dni Młodzieży.

Uroczyste otwarcie obchodów Jubileuszu uświetniły zespoły artystyczne Kół Gospodyń Wiejskich z województwa śląskiego, a także licznie przybyli goście, tj. parlamentarzyści, wójtowie, burmistrzowie, prezydenci miast, a także Łucja Krutak Przewodnicząca Wojewódzkiej Rady KGW i Andrzej Krawczyk Prezes Wojewódzkiego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Katowicach.

Nasz region był reprezentowany m.in. przez Panie z Godowa, Jastrzębia-Zdroju, Mszanej, Rybnika, Wodzisławia Śląskiego, Żor oraz przedstawicieli władz samorządowych.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search