Informacje

Informacje

Powrót do interesu

Każdy się zgodzi, że ten rok jest szczególny, więc szczególna będzie również tegoroczna edycja Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw. To jedno z najważniejszych wydarzeń w biznesowym kalendarzu regionu rozpocznie się już niebawem i potrwa aż do grudnia.

Pandemia zamieszała światową gospodarką na dobre. Kraje całego globu dochodzą do siebie po niedawnym lockdownie i próbują dostosować się do nowej rzeczywistości. Wraz z nimi na właściwe tory starają się wrócić przedsiębiorstwa, które walczą nie tylko o odrobienie strat po wiosennym przestoju, ale przede wszystkim o utrzymanie tempa rozwoju sprzed wybuchem epidemii.

Z tych względów tegoroczna edycja EKMŚP odbędzie się pod hasłem „B2B: Back to business”. W ten sposób organizator wydarzenia – Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach – podkreśla priorytety tego przedsięwzięcia, jakimi są przywrócenie łańcucha dostaw oraz zadbanie o dalszy rozwój gospodarki.

Ostatnie odsłony kongresu trwały przez trzy dni. W ubiegłorocznej edycji przeprowadzono aż 100 paneli dyskusyjnych i warsztatów, w których wystąpiło 500 ekspertów, panelistów i gości, zaś w całym wydarzeniu wzięło udział 8000 zarejestrowanych uczestników, a do Katowic przyjechało 46 delegacji zagranicznych.

Dziś organizacja eventu w takiej skali byłaby wysoce ryzykowna, dlatego katowicka RIG postanowiła zniwelować zagrożenie i dopasować EKMŚP do aktualnych potrzeb przedsiębiorców, którzy w obecnych realiach mają jeszcze bardziej ograniczone zasoby czasu, niż dawniej. Wydarzenie więc zostanie podzielone na kilka części w okresie od września do grudnia 2020 r.

Każdy dzień będzie poświęcony jednej ścieżce tematycznej, w ramach której przy okrągłym stole zasiądą wspólnie reprezentanci środowisk biznesowych, samorządów i administracji centralnej, aby przedyskutować kwestie dla danej ścieżki tematycznej (m.in. „zielonych” technologii, energetyki, finansowania przedsiębiorców i rozwoju gmin, inwestycji zagranicznych w Polsce i polskich za granicą). - Po zakończeniu dyskusji zostaną pisane i przygotowane rekomendacje, które następnie zostaną wystosowane zarówno do organów centralnych, jak również do organów Unii Europejskiej – wyjaśnia Mirosław Rus, dyrektor Departamentu ds. Rozwoju RIG Katowice.

W trakcie EKMŚP będą miały miejsce również spotkania B2B, jednak oprócz osobistych rozmów przedsiębiorcy będą mogli kontaktować się poprzez specjalnie przygotowaną do tego celu platformą online, co pozwoli skomunikować się też z gośćmi zagranicznymi kongresu.

Poszczególne wydarzenia Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw zostaną rozsiane na terenie województwa śląskiego oraz Metropolii GZM. Jesienny cykl otworzy Think Eco! Forum w Muzeum Zamkowym w Pszczynie. Niecały miesiąc później event przeniesie się do Muzeum Śląskiego w Katowicach, po którym zaplanowano II Regionalne Forum Energetyczne Województwa Śląskiego w hotelu Stok w Wiśle. W listopadzie przedsiębiorcy i samorządowcy znów spotkają się w Muzeum Śląskim. Natomiast grudniowy finał EKMŚP zawita do siedziby RIG przy ul. Opolskiej w Katowicach.

Szczegółowych informacji na temat specjalnej, tegorocznej edycji Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw należy szukać na stronie www.ekmsp.eu. Warto śledzić również kanały social media na Facebooku, Instagramie i Twitterze, aby być na bieżąco z najważniejszymi wiadomościami dotyczących tego wydarzenia.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search