Informacje

Informacje

Przybywa zarażonych górników

W kopalni Pniówek jest 44 górników zarażonych koronawirusem. W kopalni Zofiówka potwierdzono zarażenie dwóch pracowników. Na kwarantannie przebywa 256 pracowników Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

 

W czwartek, 7 maja, rozpoczęły się badania przesiewowe górników z kopalni Pniówek.

 

- Są one tak zorganizowane, aby można było zbadać całą brygadę górniczą. Taki sposób prowadzenia badań pozwoli ustalić, kto powinien poddać się ewentualnej kwarantannie. Badamy i od razu poznajemy krąg pracowników, których należy otoczyć szczególną troską – mówi Artur Dyczko, wiceprezes zarządu i szef Sztabu Kryzysowego JSW.

 

W czwartek badania przesiewowe zakończyły się wieczorem. Przystąpiło do nich około 200 górników. Na 8 maja zaplanowano badania równie licznej grupy.

 

- W kopalni są przestrzegane obostrzenia sanitarne wprowadzone w połowie marca. Utrzymujemy ruch zakładu górniczego. Dostosowujemy zasady organizacji pracy do aktualnych warunków. Bezpieczeństwo załogi est dla nas najważniejsze. Zastosowaliśmy wszystkie dostępne środki, aby zminimalizować ryzyko zarażenia, jednak w czasie pandemii nie da się całkowicie wykluczyć zagrożenia – podkreśla wiceprezes Dyczko.

 

Załoga Pniówka zdaje sobie sprawę, że należy zachować szczególną ostrożność. Ta zasada obowiązuje również poza zakładem pracy.

 

- Kiedy mówimy o utrzymaniu miejsc pracy, załoga wie, że to nie jest puste ani wyświechtane hasło. Z całego świata napływają niedobre informacje. JSW wywiązuje się ze swoich zobowiązań wobec kontrahentów i szuka nowych rynków zbytu. My nie walczymy o jakiś wynik zapisany w tabelkach. Bronimy miejsc pracy dzięki którym dziesiątki tysięcy rodzin ma źródło utrzymania – mówi wiceprezes Dyczko.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search