Informacje

Informacje

Razem dla Leosia

W niedzielę 14 sierpnia o godzinie 14:00 w Rybniku Golejowie odbędzie się II festyn charytatywny Razem dla Leosia Wojownika  z Rybnika. Na uczestników czeka cała moc atrakcji.

Leoś choruje na ataksje rdzeniowo-móżdżkową oraz zespół Pendreda, które powodują u niego wiele problemów zdrowotnych, m.in. obniżone napięcie mięśniowe, niedosłuch oraz niedoczynność tarczycy.  Jego choroby są niestety nieuleczalne i każdego dnia utrudniają mu życie a na domiar złego w przyszłości będą postępować i odbierać mu siłę oraz słuch. Leoś jednak wciąż walczy, ale jego leczenie, rehabilitacje  są bardzo kosztowne. Jego walkę będzie można wesprzeć na festynie charytatywnym, który odbędzie się w Rybniku Golejowie ul. Gliwicka 257 na terenie Ochotniczej Straży Pożarnej. 

 

 

Głównym celem zbiórki jest zebranie pieniędzy na nowe, lepsze od aktualnych aparaty słuchowe oraz EduMic - bezprzewodowy system zdalnego mikrofonu firmy Oticon, który wspomaga dzieci z ubytkiem słuchu. Ich łączny koszt po odjęciu dofinansowania to prawie 10 000,00 zł. Nie ukrywamy, że oprócz tego wydatku pozostają koszty stałe za stacjonarną rehabilitacje oraz leczenie.  

 

Atrakcje 

  • Pokaz wozów strażackich oraz przejażdżka;
  • Pokaz ognia wykonany przez „Isafira”;
  • Dmuchańce oraz zabawy poprowadzone przez MK’smile;
  • DKMS, Krwiobus 13:00-17:00;
  • lody, ciasta, babeczki itp., wata cukrowa, grochówka, kiełbasa z ogniska, zakręcone ziemniaki, langosze na słodko i słono;
  • Pokaz militarny Honker Chrisa;
  • o godz. 15:00 Występ Mistrza Świata w Stuncie MTB Szymon Stuntrider;
  • o godz. 18:30 koncert  w wykonaniu Master, JanoDe, PK;
  • oraz wiele innych.

Warto również dodać, że prócz akcji dla Leosia, podczas festynu odbędzie się również zbiórka nakrętek dla Fabianka, jego kolegi z Rybnika. 

 

Akcja krwiodawstwa będzie trwać już od godziny 13:00 czyli wcześniej niż sam festyn do godziny 17:00. Gorąco zachęcamy do oddawania krwi. Na poniższej grafice dowiedzą się Państwa jak się do tego odpowiednio przygotować.  

Na festynie będą również stanowiska z DKMS oraz szlachetnej paczki.  

 

Organizatorami tego wydarzenia są Ochotnicza Straż Pożarna Rybnik – Golejów, Ochotnicza Straż Pożarna Rybnik – Niewiadom oraz Leoś Wojownik.  

 

Na festynie będzie wiele jednostek strażackich:  

OSP GOLEJÓW, OSP NIEWIADOM, OSP GRABOWNIA, OSP ORZEPOWICE, OSP GOTARTOWICE, OSP KŁOKOCIN, OSP RUPTAWA, STODOŁY, ŻORY – RÓJ, GÓRKI ŚLĄSKIE, CHWAŁOWICE, CHWAŁĘCICE, KAMIEŃ. 

 

Parking będzie przy ul. Dożynkowej (za budynkiem straży pożarnej).  

 

Zapraszamy i łączymy strażackie pozdrowienia,

Rodzice Leosia oraz strażacy OSP

Organizatorzy festynu

 

 

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search