Informacje

Informacje

Śmieci – niekończący się problem

Spór na temat utrzymania czystości w osiedlowych śmietnikach w naszym mieście jest tematem dyżurnym. Zawsze, kiedy podejmie się ten problem, jest coś do powiedzenia.

 

Jeden z mieszkańców alarmuje, że wyjątkowo brudno jest zwłaszcza na ulicy Kaszubskiej. Drugi wskazuje na ulicę Śląską i mówi, że tam jest tak zawsze. Jeszcze inny sugeruje, aby obejrzeć stary targ przy ulicy A. Bożka.

 

Poszliśmy w miasto i odwiedziliśmy wskazane punkty. To prawda. Jest brud i bałagan. Skąd to się bierze? Spotkani ludzie wskakują, że to jak wygląda miasto świadczy też o kulturze mieszkańców. Przecież nikt inny nie podrzuca śmieci na ulice. Panie sprzątające teren mówią - my sprzątamy na bieżąco i można to nawet sprawdzić. Firma wywozi śmieci na bieżąco zgodnie z harmonogramem.

 

 

 

A fakty są takie jak widać na fotografiach wykonanych w tym samym czasie i w tym samym dniu na wskazanych przez mieszkańców ulicach: Kaszubska i Śląska. Cztery punkty i dwóch zarządców (GSM i JAS-MOS). Zostawmy to bez komentarza. Bo i po co. Jaki jest stan każdy, widzi i sam oceni. Jednak należy pamiętać, że mieszkańcy już płacą wysokie stawki za wywóz śmieci i oczekują, że altany będą posprzątane.

 

 

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search