Informacje

Informacje

Śmierć na drodze

Pod nadzorem prokuratury policjanci z Jastrzębia-Zdroju wyjaśniają przyczyny tragicznego wypadku drogowego. 52-letnia kierująca oplem nie ustąpiła pierwszeństwa pieszej, która znajdowała się na oznakowanym przejściu. W wyniku potrącenia śmierć poniosła 65-letnia kobieta.

Do zdarzenia doszło na oznakowanym przejściu dla pieszych, przy ul. Pszczyńskiej. Z dotychczasowych ustaleń mundurowych wynika, że jadąca od strony Drogi Głównej Południowej w stronę ul. Rybnickiej 52-letnia kierująca oplem potrąciła kobietę, która opuszczała już przejście. Niestety, obrażenia ciała jakich doznała jastrzębianka okazały się zbyt poważne. Mimo udzielonej na miejscu pomocy przez świadków zdarzenia, a następnie błyskawicznym przewiezieniu kobiety do szpitala - 65-latka zmarła. Badanie alkomatem wykazało, że kierująca była trzeźwa. Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy.  Stróże prawa wyjaśniają teraz szczegółowe przyczyny tragicznego zdarzenia.

Pogoda nie ułatwia zadania kierowcom. Apelujemy o ostrożność i dostosowanie prędkości do panujących na drodze warunków. Wczorajszemu wypadkowi towarzyszyły złe warunki atmosferyczne, które niewątpliwie przyczyniły się do jego powstania. Przechodzące w ostatnim czasie przez nasz kraj gwałtowne burze, nawałnice i gradobicia zmuszają nawet tych najbardziej doświadczonych kierowców do zachowania szczególnej uwagi na drodze. Ciężka sytuacja na drogach dała się we znaki także i wczoraj, dlatego apelujemy o rozwagę i ostrożność.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search