Informacje

Informacje

SPOTKANIE KONSULTACYJNE NT. POŁĄCZENIA KOLEJOWEGO DO JASTRZĘBIA-ZDROJU

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w spotkaniu konsultacyjnym dotyczącym przywrócenia połączeń kolejowych do Jastrzębia-Zdroju.

Spotkanie dotyczy projektu „Studium Planistyczno-Prognostyczne w ramach II etapu naboru do Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej – Kolej+ do 2028 roku dla projektu liniowego pn. Uzupełnienie sieci kolejowej o połączenie kolejowe Jastrzębia-Zdroju z Katowicami”, realizowanego na zlecenie Województwa Śląskiego przez konsorcjum firm Infra – Centrum Doradztwa Sp. z o.o. i Instytut Kolejnictwa.

Ideą tej inwestycji jest utworzenie połączenia kolejowego Katowice – Jastrzębie-Zdrój, przez Żory. Środkiem do tego celu jest budowa (lub odbudowa, w zależności od wariantu, który zostanie wybrany) infrastruktury kolejowej pomiędzy Jastrzębiem-Zdrojem, Żorami i Orzeszem. W powiązaniu z istniejącą infrastrukturą, ma to zapewnić atrakcyjne połączenie Jastrzębia-Zdroju, Żor i okolicznych miejscowości m.in. z Katowicami. Spotkanie konsultacyjne dotyczyć będzie szczegółowego przedstawienia rozpatrywanych wariantów przebiegu tej trasy.

Spotkanie odbędzie się w dniu 29 lipca 2021 r. (czwartek) o godz. 10:00 w formie zdalnej (online). Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie zgłoszenia do uczestnictwa w spotkaniu na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., do dnia 27 lipca (wtorek). Link do telekonferencji zostanie przesłany zgłoszonym osobom w dniu 28 lipca (środa).

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search