Informacje

Informacje

Sprawdzili trzeźwość ponad tysiąca kierowców

W miniony piątek jastrzębscy policjanci prowadzili drogowe działania, skierowanych przeciwko nietrzeźwym użytkownikom dróg. Mundurowi skontrolowali stan trzeźwości ponad tysiąca kierowców. Niestety, nie wszyscy byli trzeźwi...

Akcja rozpoczęła się w piątkowe popołudnie i trwała do północy. Policjanci, którzy zaangażowani byli w działania, przy użyciu urządzeń do wykrywania alkoholu, skontrolowali w naszym mieście 1185 kierowców. Niestety, nie wszyscy byli trzeźwi. Pierwszym amatorem jazdy na "podwójnym gazie" okazał się rowerzysta. Zatrzymany kilka minut po godzinie 17.00, na ulicy Witczaka mężczyzna miał w organizmie ponad promil. Jastrzębianin został ukarany mandatem karnym. Dwie godziny później mundurowi kontrolowali na ulicy 3 Maja kierowcę skody. Podczas badania alkomatem okazało się, że 47-letni mieszkaniec Jastrzębia wsiadł za kierownicę mając w organizmie ponad promil. Za jazdę w stanie nietrzeźwości, poza utratą prawa jazdy, mężczyźnie grozi kara 2 lat więzienia.

Aby uniemożliwić nieodpowiedzialnym osobom podobne zachowania w przyszłości, jastrzębska drogówka zapowiada, że tego typu akcje będą kontynuowane.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search