Informacje

Informacje

Starsi ludzie na celowniku oszustów

Policjanci  odnotowali kolejne próby oszustwa metodą ''na policjanta''. Mieszkańcy naszego miasta, którzy odebrali telefon, nie dali się oszukać, choć tak mało brakowało.

Tylko w ciągu jednego dnia w Jastrzębiu-Zdroju dwa razy oszuści próbowali wyłudzić pieniądze od starszych osób, na szczęście bezskutecznie. Mężczyzna dzwoniący do mieszkanki Bzia w Jastrzębiu-Zdroju, podając się za policjanta, przekazał, że został odnaleziony podrobiony jej dowód osobisty. W trakcie rozmowy wypytywał, w jakim banku ma konto oraz jakie posiada oszczędności. Kobieta uwierzyła oszustowi, który poinstruował ją, że aby chronić się przed utratą oszczędności ma iść do banku, wypłacić pieniążki i przekazać je policji. Jastrzębianka natychmiast udała się do banku, wybrała oszczędności i udała się we wskazane miejsce, gdzie czekał na nią oszust. Kobieta, gdy przybyła na miejsce i zobaczyła mężczyznę w maseczce, nabrała podejrzeń, że może to być oszust i nie przekazała pieniążków oczekującemu.

Druga próba oszustwa miała miejsce około godziny 11.00 w Jastrzębiu-Zdroju na osiedlu Zdrój, gdzie dzwoniący mężczyzna przedstawił się jako policjant, powiedział, że znaleziono podrobiony dowód osobisty kobiety oraz że ulica, na której mieszka jest obstawiona przez oszustów i mogą próbować włamać się do jej mieszkania. Kobieta nie dała wiary telefonującemu mężczyźnie i od razu powiadomiła policję.

Na szczęście tym razem starsi mieszkańcy naszego miasta nie dali się oszukać.

Przed oszustami wyłudzającymi pieniądze od starszych osób ostrzegają systematycznie media. Dlatego też apelujemy do osób, które zostały oszukane lub miały kontakt z oszustem o informowanie Policji o każdym takim przypadku pod alarmowym numerem telefonu 997, lub telefonem stacjonarnym jastrzębskiej policji 47 85 542 00.

Pamiętajmy! Policjanci nigdy telefonicznie nie informują o prowadzonych przez nich akcjach. Nie proszą o wypłacanie pieniędzy z kont bankowych, przelewanie na inne konta lub przekazywanie ich innym osobom. Jeśli nie mamy całkowitej pewności, kto do nas dzwoni, nie podejmujmy rozmowy i nie przekazujmy żadnych informacji o sobie. W żadnym wypadku w takich okolicznościach nie przekazujmy pieniędzy! Natychmiast należy skontaktować się z najbliższą jednostką policji.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search