Informacje

Informacje

Strzały na ulicach Jastrzębia

11 stycznia, około godziny 21.40 policyjni wywiadowcy zdecydowali się zatrzymać do kontroli drogowej kierującego audi, który miał papierową tablicę rejestracyjną. Mężczyzna zignorował sygnały dźwiękowe i świetlne, zaczął uciekać ulicami Jastrzębia w kierunku Zebrzydowic. Stróże prawa rozpoczęli pościg, do którego dołączył również patrol prewencji.

32-letni kierowca wielokrotnie łamał przepisy ruchu drogowego, stwarzając realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Podczas prób zatrzymania, uszkodzeniu uległy dwa policyjne radiowozy. W Kończycach Małych mundurowi po raz kolejny próbowali zatrzymać mężczyznę, wykorzystując radiowóz. W pewnym momencie audi zwolniło, a silnik zgasł z powodu uszkodzeń. Stróże prawa wybiegli z radiowozu, by złapać uciekinierów, bo w samochodzie siedziało jeszcze dwoje pasażerów. Kierowca zdołał jednak uruchomić silnik i ruszył w kierunku jednego z policjantów. Drugi z mundurowych widząc to, wyciągnął broń służbową i oddał strzały w samochód, doprowadzając do jego zatrzymania. 32-latek został obezwładniony i zatrzymany. W aucie znajdował się jeszcze 30-latek oraz 19-latka. Policjanci znaleźli broń gazowa, pałkę teleskopową oraz narkotyki.

Badanie alkomatem wykazało, że kierowca był trzeźwy. Podczas sprawdzenia jastrzębianina w policyjnych systemach informacyjnych okazało się, że ma sądowy zakaz kierowania pojazdami. Pasażer był z kolei poszukiwany przez jastrzębskich kryminalnych w związku z rozbojem z grudnia 2021 roku.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi prokuratura. 32-letni mieszkaniec Jastrzębia usłyszał  prokuratorskie zarzuty czynnej napaści na policjantów, niezatrzymanie do kontroli drogowej, posiadanie narkotyków oraz niestosowanie się do wyroku sądu. 30-latek odpowie za rozbój. 13 stycznia sąd wydał postanowienie o ich tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. Grozi im wiele lat więzienia.

foto: KMP Jastrzębie. 32-latkowi grozi dłuższa odsiadka.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search