Informacje

Informacje

Teleopieka – „Bezpiecznie we własnym domu”

Ruszyła rekrutacja do Teleopieki. Jeśli masz w rodzinie lub sąsiedztwie osobę starszą, która mieszka sama lub którą ze względów zdrowotnych boisz się zostawiać samą w domu - zadzwoń pod nr tel. 32 47 06 077 i zapytaj o szczegóły projektu.  Dzięki środkom unijnym senior otrzyma urządzenie do Teleopieki za darmo i również za darmo będzie mógł z niego korzystać!

Grupą docelową projektu jest 290 osób nie w pełni samodzielnych (podopieczni) z podregionu rybnickiego, których aktywność jest ograniczona do własnego domu z uwagi na podeszły wiek, niepełnosprawność czy stan zdrowia.

Osoby te otrzymują urządzenia teleinformatyczne (bransoletka lub wisiorek) pozwalające na 24-godzinny kontakt z pracownikami Centrum Alarmowego, którzy pomagają podopiecznemu w przypadku zaistnienia zagrożenia dla jego życia i zdrowia, ale także w przypadku podwyższonego stresu, lęku, samotności. Teleopiekun analizuje sytuację, wspiera psychologicznie podopiecznego i kontaktuje się automatycznie ze służbami ratunkowymi lub stworzoną  w projekcie siecią pomocową (sąsiadami, opiekunami, rodziną podopiecznego lub pielęgniarką).

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt pod nr 32 47 06 077 lub osobiście w biurze głównym projektu w Jastrzębiu-Zdroju przy ul. Armii Krajowej 25 a także w Ośrodku Pomocy Społecznej przy ul. Opolskiej 9.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search