Informacje

Informacje

UDANE WAKACJE TO BEZPIECZNE WAKACJE

Okres wakacyjny to dla policjantów czas równie pracowity, jak rok szkolny. Jastrzębscy policjanci w ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą” oraz akcji „Bezpieczne Wakacje 2021” wzięli udział w spotkaniu profilaktycznym w Zespole Szkół Specjalnych przy Wojewódzkim Szpitalu Rehabilitacyjnym dla Dzieci w Jastrzębiu-Zdroju. Mundurowi przekazywali dzieciom wiedzę, dotyczącą bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku.

Wakacje to przywilej odpoczynku dla uczniów. To także czas wzmożonej aktywności policyjnej w różnych dziedzinach, głównie w sferze zapewnienia bezpieczeństwa, wszędzie tam, gdzie wypoczywają młodzi ludzie. W tym okresie nie słabnie również profilaktyka społeczna.

Mundurowi po raz kolejny spotkali się z dziećmi i młodzieżą szkolną. Spotkanie to miało charakter edukacyjno-informacyjny w zakresie szeroko pojętego bezpieczeństwa.

Część profilaktyczno-prewencyjna poświęcona była akcji „Bezpieczne Wakacje 2021” i „Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą”. Stróże prawa przypomnieli uczestnikom spotkania o możliwości kąpieli tylko i wyłącznie w miejscach do tego przeznaczonych, stosowaniu się do poleceń i uwag ratowników, a także o tym, że dzieci mogą wchodzić do wody tylko pod opieką osoby dorosłej. Ponadto dzieci usłyszały o tym, jak zachować się, gdy zaczepia nas ktoś obcy, jak bezpiecznie korzystać z Internetu. Nie zabrakło również informacji o bezpiecznym zachowaniu, na drodze będąc pieszym uczestnikiem ruchu drogowego, czy też poruszając się rowerem, hulajnogą na rolkach czy deskorolce.

Z inicjatywy dzieci poruszono tematykę w ramach programu „Uwaga zagrożenie – środki psychoaktywne, konsekwencje i odpowiedzialność prawna”, „Przemoc wewnątrzrodzinna”.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search