Informacje

Informacje

VII Charytatywny Koncert Noworoczny

Previous Next

W sali kinowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Jastrzębiu-Zdroju już po raz siódmy odbył się Charytatywny Koncert Noworoczny, na którym wystąpili artyści opery śląskiej, wrocławskiej, krakowskiej i łódzkiej. Publiczność oklaskiwała, m.in., tenorów Adama Sobierajskiego i Łukasza Gaja, sopranistkę Ewelinę Szybilską. Śpiewakom akompaniowała Joanna Steczek. Koncert poprowadził Jacek Woleński, a w programie znalazły się najsłynniejsze arie operowe.

- Zbiórka trwała przed i w trakcie koncertu, ale pieniądze można wpłacać także na konto bankowe. Chcielibyśmy zebrać jak najwięcej funduszy, ale wszystko zależy od hojności sponsorów – wyjaśnia Łukasz Kasza, przewodniczący Rady Miasta w Jastrzębiu-Zdroju.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się, m.in. przedstawiciele samorządu  oraz przedsiębiorcy. Zebrane w trakcie koncertu fundusze powędrują do Wojewódzkiego Szpitala Rehabilitacyjnego Dla Dzieci w Jastrzębiu-Zdroju, m.in. na doposażenie i zmodernizowanie sali do terapii sensorycznej oraz terapii metodami neurorozwojowymi.

- Od kilku lat organizujemy noworoczne koncerty charytatywne i zawsze – oprócz uczty duchowej – staramy się wesprzeć osoby potrzebujące z naszego miasta – zapewnia Grzegorz Matusiak, poseł RP.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search