Informacje

Informacje

Wakacje w pełni – policja ostrzega – więcej nadzoru nad dziećmi

Jastrzębscy policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności wypadku, w którym ranny został motorowerzysta. Przyczyną zdarzenia było najprawdopodobniej nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu przez kierującego motorowerem, 14-letniego mieszkańca naszego miasta. Chłopiec trafił do tutejszego szpitala, skąd po udzieleniu niezbędnej pomocy medycznej, w stanie ciężkim, został przetransportowany do szpitala dziecięcego w Katowicach.

Do wypadku doszło w poniedziałek, około godziny 15.00 w rejonie skrzyżowania Libowiec z ulicą Podleśną. Ze wstępnych ustaleń policjantów z wynika, że 14-letni motorowerzysta jadąc ulicą Podleśną najprawdopodobniej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu ulicą Libowiec w kierunku ulicy Cieszyńskiej, kierującemu oplem 36-latkowi, w wyniku czego motorowerzysta uderzył w prawy bok samochodu.

Potrąciła pięciolatka

Policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj na ulicy Sławika. Do zdarzenia doszło wczoraj, około godziny 13.30 na ulicy Sławika. Ze wstępnych ustaleń policjantów z jastrzębskiej drogówki wynika, że jadąca oplem 30-letnia mieszkanka Jastrzębia-Zdroju, jadąc w kierunku ulicy Gagarina mijała grupę osób poruszającą się prawą stroną jezdni. Kierująca w momencie wyprzedzania dojechała pojazdem do lewej krawędzi, aby zachować bezpieczną odległość. W tym momencie chłopiec wyrwał się mamie i wbiegł wprost pod samochód, uderzając w prawy przedni narożnik pojazdu. Chłopiec wraz z matką został przewieziony do szpitala w Rybniku, na szczęście jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search