Informacje

Informacje

Walczymy o 182 tys. zł dla jastrzębskiego szpitala

Do 12 września można oddawać głosy w Budżecie Obywatelskim Województwa Śląskiego. Wśród zadań dopuszczonych do głosowania jest projekt „Bezpieczne miejsca dla rowerzystów w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju”.

Zwycięstwo w regionalnym Budżecie Obywatelskim nigdy nie było proste. O pieniądze trzeba walczyć z miejscowościami z całego subregionu. Jastrzębie-Zdrój trafiło do puli z Rybnikiem, Żorami oraz powiatami mikołowskim, raciborskim, rybnickim i wodzisławskim. Nie będzie lekko, ponieważ praktycznie w każdej z tych miejscowości przygotowano ciekawe, ambitne, służące ludziom projekty. Zasada wyłaniania zwycięzców jest prosta i przypomina rywalizację w miejskich budżetach obywatelskich. Trzeba po prostu wygrać głosowanie. Jastrzębski projekt ma szanse, ponieważ w naszym szpitalu leczą się także pacjenci z innych miast, a to oznacza, że możemy liczyć na tzw. „gościnne” głosy.

O co chodzi w projekcie?

Szpital planuje wykonanie zadaszonej wiaty dla minimum 30 stanowisk rowerowych, zlokalizowanej obok wejścia głównego do budynku, wraz z podjazdem - pochylnią przystosowaną dla osób niepełnosprawnych. Przewiduje się również zagospodarowanie terenu obok wiaty. Zostaną tam zamontowane ławki, kosze na śmieci i kwietniki. Projekt propaguje prozdrowotny i ekologiczny styl życia. Chodzi o to, aby personel szpitala i osoby odwiedzające zrezygnowały z dojazdu samochodami i przesiadły się na rowery. Natomiast wjazd - pochylnia umożliwi osobom niepełnosprawnym (w tym na wózkach inwalidzkich) dojście do poradni specjalistycznych oraz oddziałów medycznych.

Co zrobić, aby pomóc szpitalowi?

  • Wejdź na stronę bo.slaskie.pl
  • Wybierz zadanie MBO-0025/P3/22 „Bezpieczne miejsca dla rowerzystów w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju” (zadanie z Puli REGIO podregion obejmujący powiaty: mikołowski, raciborski, rybnicki, wodzisławski oraz miasta na prawach powiatu: Jastrzębie-Zdrój, Rybnik, Żory).
  • W formularzu wpisz swoje imię, nazwisko, numer pesel, imię matki oraz numer telefonu.
  • Na podany numer telefonu otrzymasz wiadomość sms z kodem, celem weryfikacji.
  • Kod należy wpisać w odpowiednie miejsce oraz zatwierdzić.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search