Informacje

Informacje

Wyrodny wnuczek okradł babcię

Od dłuższego czasu Policja ostrzega  przed oszustami, którzy wcielając się w przykładowo w rolę wnuczków, dzwonią do starszych osób, informując, że spowodowali wypadek i pilnie potrzebują pieniędzy. Swój cel osiągają, gdyż stosują manipulację i wykorzystują dobre serca starszych osób. Tym razem policjanci z Jastrzębia-Zdroju  odnotowali zupełnie inny przypadek. Tym razem prawdziwy to wnuczek okradł swoją babcię.

W nocy z 23/24 grudnia 2020 roku mężczyzna ukradł z jej domu torebkę, w której znajdowały się dokumenty, karta bankomatowa oraz gotówka w kwocie 700 złotych. Zaniepokojona i bezradna kobieta sprawę zgłosiła policjantom.

Po otrzymaniu zgłoszenia, mundurowi rozpoczęli poszukiwania mężczyzny. Jastrzębianin nie posiadał stałego miejsca zamieszkania więc namierzenie go nie było takie proste. 11 kwietnia mundurowi zatrzymali 20-latka, który posiadał przy sobie skradzioną kartę bankomatową.

Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży. Prokurator Rejonowy zastosował wobec jastrzębianina dozór policji. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat więzienia.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search