Informacje

Informacje

Żenujący popis

Prezydent urządziła sobie rajd wózkiem inwalidzkim po mieście. Chciała rzekomo sprawdzić, czy w Jastrzębiu-Zdroju są bariery architektoniczne dla osób niepełnosprawnych. Widzowie tego widowiska odebrali to inaczej.

W roku wyborczym rządzącym przychodzą do głowy różne pomysły. Do legendy przeszedł wyczyn byłego prezydenta Rudy Śląskiej, który w garniturze wskoczył do nowego basenu. Jest to jednak wygłup małego kalibru w porównaniu z popisami prezydent Anny Hetman. Nie wiemy kto jej doradza w kwestii wizerunku i zachowań, ale robi to wyjątkowo źle. W ubiegłym miesiącu władze miasta postanowiły się pochylić nad problemami osób niepełnosprawnych. Wiadomo, że w każdym mieście jest z tym problem i nikt Anny Hetman specjalnie nie wini za zbyt wysokie krawężniki, nierówne ulice, brak wind i podjazdów. W Polsce przez lata był to problem lekceważony, niedoceniony i spychany na bok. Jastrzębie-Zdrój nie jest wyjątkiem. Prezydent postanowiła jednak w roku wyborczym dać niepełnosprawnym sygnał, że rozumie ich problemy. Mogła to zrobić normalnie. Czyli zorganizować debatę w tej sprawie, wysłuchać samych niepełnosprawnych, przygotować raport o barierach architektonicznych w mieście. Anna Hetman postąpiła jednak inaczej. W błysku kamer i fleszy, w towarzystwie rozradowanych urzędników, sama usiadła na wózek inwalidzki i ruszyła w rajd. Wystarczy przeczytać opinie internautów na forach, aby dowiedzieć się, co sądzą mieszkańcy na temat tego happeningu. Już samo oglądanie widowiska wzbudzało uczucie wstydu i zażenowania.

 

Fragmenty internetowych komentarzy
} Czekam teraz aż pani prezydent i pan vice wyczują sie w role zwykłych mieszkańców miasta. Przejadą się autobusem, pójdą do kina, na basen, do przychodni, na festyn zorganizowany przez siebie i poczują jak w tym mieście się żyje. Dlaczego pani prezydent wszystko robi dla poklasku ? Czy z tej jazdy na wózku coś wyniknęło oprócz relacji na Facebooku

} Lans lansem...a robota... robotą. Ile z tej szopki zostało wniosków? Ile kasy mocna Figura(ntka) przeznaczy na pomoc osobom niepełnosprawnym w usuwaniu barier?

} Żenujący spektakl włodarzy, którzy robią widowisko z udziałem niepełnosprawnych! Czy nie wystarczyłyby osławione (i porządne!!!) konsultacje z osobami, które faktycznie na co dzień muszą z poziomu wózka inwalidzkiego korzystać z chodników i traktów? Jesteście słabi...

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search