Informacje

Informacje

Złote Łany odcięte od świata

Mieszkańcy Złotych Łanów wielokrotnie zwracali się do władz miasta, aby na ich osiedlu utworzyć przystanek komunikacji miejskiej. Jastrzębski magistrat rozwiązał sprawę po swojemu. Nie dość, że nie ma mowy o nowym przystanku to jeszcze zamknięto najkrótszy odcinek dojścia i dojazdu do przystanku na ul. Ranoszka.

Interpelację w tej sprawie złożył radny Piotr Szereda.

- Mieszkańcy osiedla Złote Łany są zaniepokojeni sytuacją związaną z wyłączeniem z ruchu kołowego oraz pieszego przez wiadukt nad torami przy ulicy Wiejskiej. Pomimo wielu próśb i wcześniejszych ostrzeżeń, że może dojść do wyłączenia tego obiektu budowlanego z użytkowania. Władze miasta nie zabezpieczyły tego wiaduktu. Do dnia dzisiejszego nie powstało żadne alternatywne rozwiązanie.

Ponadto mieszkańcy osiedla Złote Łany od lat proszą władze miasta o uruchomienie linii komunikacyjnej przez MZK na osiedle. Prosili o ulokowanie przystanku na osiedlu Złote Łany.

Od dzisiaj dojazd i dojście do osiedla jest bardzo utrudniony, wydłużony. Dojście do najbliższego przystanku wzrosło do ponad 1000 metrów ulicą bez chodnika, bez oświetlenia.

Mieszkańcy osiedla Złote Łany (bloków oraz domów) czują się pomijani przez władze miasta, które nie potrafią rozwiązać podstawowego problemu jakim jest dobra i dostępna komunikacja miejska dla wszystkich mieszkańców Jastrzębia-Zdrój.

Wracając z pracy 30 maja nadziali się na zakaz nie tylko ruchu kołowego ale także pieszego.

Mieszkańcy Złotych Łanów mają do Pani Prezydent pytania. W jakim czasie przewiduje się wykonanie bezpośredniego dojścia i dojazdu z osiedla Złote Łany do skrzyżowania ulic Wiejska i Ranoszka? W jakim czasie przewiduje się uruchomienie linii komunikacyjnej (przystanek autobusowy) na osiedlu Złote Łany? Liczymy, że to stanie się w najbliższym tygodniu.

Szanowna Pani Prezydent.

Odpowiada pani za komunikację w mieście, za komfortowe dojście do pracy, do szkoły, dotarcie do centrum miasta Jastrzębie-Zdrój. W zamian za obiecywane przez panią komfortowe rozwiązania otrzymali w darze totalne utrudnienie dojścia do komunikacji. 

Informuję panią, że w związku z zaistniałą sytuacją mieszkańcy są zaskoczeni, rozdrażnieni i bardzo zawiedzenia postawą władz miasta.

Mieszkańcy Złotych Łanów żądają natychmiastowej reakcji – czytamy w interpelacji radnego Szeredy.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search