Kultura

Gramy dla Grzegorza

Pod patronatem Zbigniewa Ziobro, ministra Sprawiedliwości, posła Grzegorza Matusiaka oraz Łukasza Kaszy, przewodniczącego Rady Miasta, odbędzie się koncert charytatywny na rzecz Grzegorza Mojseja, pracownika jastrzębskiego Zakładu Karnego, który przeszedł ciężką operację mózgu.

Z prośbą o patronat zwrócili się funkcjonariusze i pracownicy Zakładu Karnego w Jastrzębiu-Zdroju. Pod koniec 2015 roku u Grzegorza Mojseja stwierdzono pięciocentymetrowego nerwiaka mózgu. Natychmiast przeprowadzono operację. Guz został usunięty, ale pojawiły się pooperacyjne powikłania. Grzegorz jest silnym i upartym mężczyzną. Wygrała jego wola walki. Przeżył, ale wymaga szczególnej, kosztownej rehabilitacji, której nie wolno przerywać. Grzegorzowi pomagają koledzy z pracy, ale nie są w stanie sfinansować wszystkich, niezbędnych zabiegów. Grzegorz jest po komisji lekarskiej w Katowicach, która przyznała mu pierwszą grupę inwalidztwa. Jednak jego chęć powrotu do zdrowia nie wygasła, a regularne zabiegi rehabilitacyjne przynoszą efekty. W trakcie koncertu, pracownicy i funkcjonariusze Zakładu Karnego w Jastrzębiu-Zdroju przeprowadzą zbiórkę, z której dochód zostanie przekazany na rzecz Grzegorza Mojseja. W organizację koncertu włączyli się także: dyrektor Okręgowej Służby Więziennej w Katowicach, przewodniczący Okręgowego i Terenowego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa oraz dyrektor Zakładu Karnego w Jastrzębiu-Zdroju.

Andrzej Matusiak, wiceprzewodniczący Rady Miasta w Jastrzębiu-Zdroju:
Nie przechodźmy obojętnie obok ludzkiego nieszczęścia. W imieniu jastrzębskiego samorządu serdecznie zapraszam Państwa na koncert charytatywny, z którego dochód zostanie przeznaczony na rehabilitację Grzegorza Mojseja. Bawmy się i bądźmy hojni.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search