Kultura

IV Piknik w kurorcie – otwarcie sezonu w jastrzębskim uzdrowisku.

W niedzielę, 21 maja, w Parku Zdrojowym obędzie się czwarta edycja Pikniku w kurorcie. Uczestnicy imprezy przeniosą się w czasie do lat międzywojennych, kiedy jastrzębski kurort przeżywał lata swojej świetności, do tętniącego życiem sanatorium, gdzie w parkowych alejkach spotkamy kuracjuszy w strojach z epoki.

W samym centrum zabytkowego Parku Zdrojowego będzie można posłuchać międzywojennej muzyki „na żywo”, zdobyć niepowtarzalne pamiątki czy udać się na przejażdżkę zabytkowymi automobilami. Dodatkowymi atrakcjami będą stylizowane stoiska z usługami pucybuta i fryzjera. Początek imprezy o godz. 14:00. Na zakończenie dnia, o godz. 20:00, w Domu Zdrojowym odbędzie się Wielki Dancing. Bilety w cenie 30zł/os. do nabycia w Galerii Historii Miasta. W cenie organizatorzy zapewniają poczęstunek oraz zespół jazzowy. Stroje z epoki mile widziane.

W ramach IV Pikniku w kurorcie, 9 czerwca (piątek) o godz. 17:00, w Galerii Historii Miasta odbędzie się promocja kolejnego albumu z serii Perły Jastrzębskiej Architektury. Najnowsza publikacja, opatrzona licznymi fotografiami, będzie dotyczyła nieistniejącego już „Letniska Oficerskiego”, znanego bardziej jako „Górnik”.

Wstęp wolny. Zapraszamy!

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search