Kultura

„Kino na Granicy” szuka wolontariuszy

Organizatorzy 24. Przeglądu Filmowego „Kino na Granicy” szukają wolontariuszy do tegorocznej edycji festiwalu, którą zaplanowano w dniach 29 kwietnia – 3 maja 2022 roku w Cieszynie i Czeskim Cieszynie.

„Kino na Granicy” to wyjątkowe wydarzenie filmowe, które skupia uwagę miłośników kina polskiego, czeskiego i słowackiego przyciągając nad Olzę znanych twórców – aktorów, reżyserów i scenarzystów. Organizatorzy tego przeglądu nie ukrywają, że pomoc wolontariuszy potrzebna jest w przygotowaniu i realizacji wszystkich wydarzeń festiwalowych. Dlatego ogłaszają nabór i zachęcają do włączenia się w ten przegląd właśnie w takiej roli. Wolontariusze zajmują się opieką nad gośćmi, oprawą plastyczną, wydawaniem akredytacji i udzielaniem informacji w biurze festiwalowym, obsługą seansów w obiektach kinowych, promocją i pomocą w klubie festiwalowym.

– Jesteśmy grupą pasjonatów, dla których robienie festiwalu to wielka przygoda i mądra zabawa. Każdego roku zabieramy się do pracy z ogromną przyjemnością i zaangażowaniem, by w Cieszynie stworzyć wyjątkowe wydarzenie. Jednak bez wsparcia wolontariuszy byłoby to niemożliwe. To dzięki ich energii i zaangażowaniu wszystko działa sprawnie, a pozytywne nastawienie buduje przyjazny klimat tego przeglądu – podkreślają organizatorzy. Zaznaczają, że dla wolontariuszy to okazja, by poznać festiwal od kuchni, spotkać miłośników kina z Polski, Czech i Słowacji.

Organizatorzy zapewniają obiad oraz pakiet startowy, czyli pełną akredytację i gadżety festiwalowe. Zakwaterowanie każdy pokrywa we własnym zakresie, ale 40 wolontariuszy, którzy zgłoszą się jako pierwsi, może liczyć na pomoc w rezerwacji noclegu w akademiku.

Formularz zgłoszeniowy dla wolontariuszy „Kina na Granicy” będzie aktywny do 11 marca. O wynikach naboru wszyscy kandydaci zostaną poinformowani mailem najpóźniej do 18 marca. Szczegółowe zasady zostaną zawarte w porozumieniu oraz omówione podczas spotkania organizacyjnego przed rozpoczęciem przeglądu.

źródło:gloslive

 

 

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search