Kultura

Narodziny gwiazdy

Sukces tegorocznej edycji festiwalu Jazztrzębie, zorganizowanego po raz kolejny przez Fundację Harmonicznego Chaosu, jest najlepszym przykładem, że Jastrzębie-Zdrój złaknione jest imprez ciekawych, profesjonalnie zorganizowanych i stojących na dobrym poziomie artystycznym.

Wśród wykonawców uwagę przykuła młoda wokalistka Joanna Smajdor. Publiczność przyjęła jej występ z entuzjazmem nie tylko z tego powodu, że pochodzi z Jastrzębia-Zdroju.

Asia Smajdor to wokalistka obdarzona wspaniałą ciemną barwą glosu. Jest finalistką programów „The Voice of Poland” i „Mam talent” oraz laureatką wielu ogólnopolskich konkursów wokalnych, m.in. 34 Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu czy Konkursu Dobrej Piosenki im. Kaliny Jędrusik w Częstochowie. Współpracuje z gwiazdami polskiej sceny. Występowała między innymi z Miuoshem, Beatą Bednarz, Ewą Urygą, Kasią Wilk, Marią Sadowską, Orkiestrą Kameralną Silesian Art Collective. Obecnie pracuje nad własnym repertuarem. Stworzone kompozycje, to fuzja z pogranicza jazzu, avant popu i neo soulu. Podczas koncertów artystce towarzyszą znakomici muzycy, tworząc wspólnie wyjątkowy i niepowtarzalny klimat.

Joanna Smajdor: Idea stworzenia festiwalu jazzowego w Jastrzębiu-Zdroju jest znakomitym pomysłem. Pozwala on zaprezentować i popularyzować polskich i zagranicznych artystów wykonujących muzykę, która nie jest tak popularna, jak na to zasługuje. Dla mnie, jako rodowitej Jastrzębianki, zaproszenie do udziału w festiwalu było miłym wyróżnieniem i możliwością do zaprezentowania nowego repertuaru. Śpiewanie jest dla mnie przestrzenią do wyrażania swoich emocji. Muzyka niesie przecież szereg uczuć. Szczególnie wyraża to muzyka jazzowa, która polega głównie na improwizacji, pozostawiając dla słuchaczy interpretacyjną wolność.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search